Binance’deki Bu 3 Altcoin İçin Endişe Verici Tahminler Var!

Kripto analist David’e göre, Cardano önemli bir direnç seviyesinin üzerinde sahte bir kırılma yarattı. Bu yüzden analist, ADA’nın muhtemelen yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini söylüyor. TheMoonCarl takma adlı analist, lider altcoin için bir sonraki hedefin 1.500 dolar olduğunu öne sürüyor. Son olarak analist Filip L, Binance Coin’in biraz kilo vermesini bekliyor.

Cardano’nun düşüş eğilimi devam edecek mi?

Cardano (ADA), 15 Kasım 2021’de 20 haftalık MA’nın altına indiğinden beri bu seviyenin altına düştü. Bu süre zarfında, mevcut yükseliş trendine başlamadan önce Aralık 2022’nin sonlarında 0,24 dolar gibi düşük bir seviyeye ulaştı. Bu yükseliş eğilimi, fiyatın 20 haftalık MA’nın üzerine çıkmasını sağladı. Ayrıca, yatay direnç alanını 0,42 dolardan yeniden test etmesine yardımcı oldu. Reddedilmesine rağmen ADA, 6-13 Mart haftasında (kırmızı daire) yanlış bir kırılma yarattıktan sonra bu MA’yı destek olarak başarıyla çevirdi. Bu hareket aynı zamanda ADA’nın düşüş trendinin sonunu işaret eden daha yüksek bir dip oluşturmasına yardımcı oldu.

Ardından, ADA’nın fiyatı hızla yükseldi ve 10-17 Nisan haftasında 0,42 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Böylece, yeni bir yılın en yüksek seviyesi olan 0,46 dolara ulaştı. Ancak, daha yüksek seviyelerde güçlü satış baskısıyla karşılaştı ve 0,42 dolar alanının altına düştü. Bu, genellikle daha fazla düşüşe yol açan bir düşüş sinyalidir. Bu nedenle, ADA’nın 20 haftalık MA’yı bir kez daha 0,36 dolardan yeniden test etmesi mümkün. Ancak, bu zayıflığa rağmen, ADA daha yüksek bir zirve ve daha yüksek bir dip yapısı oluşturdu. Bu nedenle, 20 haftalık MA kırılana kadar eğilimi hala yükseliş olarak kabul etmek gerekir.

ADA haftalık grafik / Kaynak TradingView

Altcoin, yükselen paralel kanalın altına doğru kırılıyor

ADA, yükselen bir paralel kanalın altına düştü ve 26 Nisan’da bunu direnç olarak teyit etti. Bu, ayıların fiyat hareketinin kontrolünü ele geçirdiğini gösteriyor. En yakın destek alanı 0,38 dolar seviyesinde bulunurken, bir sonraki önemli destek alanı yükselen destek çizgisi ve yatay destek alanının oluşturduğu 0,34 dolar seviyesinde bulunuyor.

RSI göstergesi aşırı alım bölgesinden keskin bir düşüş yaşadı. Ayrıca, 50’nin altına gerileyerek daha fazla düşüşü destekledi. Bu nedenle, ADA fiyatının 0,38 dolarlık destek alanının altına düşmesi ve 0,34 dolarlık bir sonraki destek alanına doğru düşmesi muhtemel.

ADA günlük grafik / Kaynak: TradingView

En olası görünüm, ADA’nın yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın destek alanı 0,38 dolar iken, bir sonraki önemli destek alanı 0,34 dolar. Ancak eğilimi, 20 haftalık MA (0,36 doları) kırana kadar hala yükseliş olarak kabul etmek mantıklı.

Lider altcoin Ethereum’un bir sonraki hedefi 1.500 dolar!

Twitter’da “TheMoonCarl” adını kullanan bir kripto analisti, Ethereum’un dört saatlik grafiğinde endişe verici bir model tespit etti. Analist’in grafiğine göre, Ethereum için bir ayı ‘baş ve omuz’ modeli oluşuyor. Eğer bu doğrulanırsa, ETH’nin 1.570 dolara düşmesine neden olabilir.

‘Baş ve omuz’ formasyonu, boğa trendinin zirveye ulaştığını ve bir geri dönüşün başladığını gösterir. Ayrıca kripto analisti Ali Martinez, lider altcoin için zayıf ağ temellerine işaret ediyor.

Analist, aktif ETH adreslerinin aylık ortalamasının yıllık ortalama tarafından reddedildiğini ve bunun da zayıf ağ temellerine ve kullanımın azaldığına işaret ettiğini belirtiyor.

Binance Coin’in biraz kilo vermesi gerekiyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BNB erken işlemlerde küçük bir geri adım attı. Bu yüzden, Binance Coin fiyatının destek arayışıyla yaklaşık %3 düşmesi muhtemel. Pazar günü fiyat hareketi önemli ölçüde yükseldi. Ayrıca, RSI’yı aşırı alım bölgesine doğru sürükledi. Bu nedenle, bu hareket sürpriz olmadı. Kâr alımları devam ederken, 330 dolara doğru bir düşüş görmeyi bekliyoruz.

BNB’nin daha sonra, bu Pazartesi günü ABD ticaret seansının başlarında yükselişe geçmeden önce aylık pivotta destek bulması mümkün. BNB 323,80 dolara doğru düşse bile, mavi çizgi Pazar günü rallinin başladığı yer olduğu için için bir durak görevi görme ihtimali var. Rallinin devamı ve 345 dolara doğru ilerlemek için 340 dolardaki Pazartesi gününün en yüksek seviyesini kırması gerekiyor.

BNB 4 saatlik grafik

Pazartesi günkü fiyat hareketi için daha büyük risk haftalık grafikte. BNB daha fazla düşüş işareti gösteriyor. Eğer 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) üzerinde baskı oluşursa, 200 günlük SMA 297 dolara yakın işlem gördüğü için daha düşük bir kırılma kolayca %10’luk bir kayba yol açabilir. Psikolojik seviye olan 300 dolara kırması, çok sayıda boğanın daha fazla yük boşaltmasına neden olur. Bu yüzden, muhtemelen daha fazla aşağı yönlü hareket olacağı anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir