Cumhur İttifakı’nda ortak liste çatlağı: ‘Sadece benim söylememle olacak bir şey değil’

Cumhur İttifakı’nda yer alan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

DHA’nın haberine göre, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sırrı Sakık, Altılı Masa’nın HDP, yani Yeşil Sol Parti’nin desteği sayesinde iktidara geleceğini söylüyor. Sakık, cezaevinde PKK elebaşı Öcalan’ın ve tutuklu PKK’lıların genel afla serbest bırakılma vaadini dile getiriyor. Şöyle söylüyor; ‘Kılıçdaroğlu, kapalı kapılar ardında verdiği sözleri kamuoyuyla paylaşmalıdır.’ Neymiş o sözler? Sayın Kılıçdaroğlu şimdi çıksın, Sakık’ın sözlerine cevap versin” dedi.

DESTİCİ’DEN AKŞENER’E: ŞEHİT İSTİSMARI YAPIYORSUN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, İstanbul İl Başkanlığı’na isabet etmesi nedeniyle grup toplantısı sırasında mermi kovanları ile yaptığı konuşmaya değinen Destici, şunları söyledi:

“İstanbul’da bir adli vakanın bütün detayları ile ortaya çıkmasına rağmen olabilecek en hukuksuz, en çirkin ve en ucuz şekilde, devletin partilerine komplo kurduğu iftirasıyla milletin kürsünün istismar edilmesini şiddetle kınıyorum. Sayın Akşener’e seslenmek istiyorum. Hanımefendi senin partinin camının kırılmasıyla, milletimizin ve tüm Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin kalbinde yaşattığı Ömer Halisdemir’in, Recep Haşatlı’nın ne alakası var? Sen kimsin, Recep Haşatlı kim, Ömer Halisdemir kim? Şehitlerimizle senin müflis siyasi manevralarının ne alakası var? PKK ile anlaşma yapmış bir siyasi organizasyonun içinde seçime giriyorsun, bir de utanmadan şehit istismarı yapıyorsun.”

‘ORTAK LİSTE SADECE BENİM SÖYLEMEMLE OLACAK BİR ŞEY DEĞİL’

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Destici, “Seçimlere kendi logonuz ve listeniz ile mi katılmayı planlıyorsunuz” sorusu üzerine, “Biz yine aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Ben daha önce de ifade ettim. Bu sistemde, ittifaklar açısından milletvekilliği çıkarma noktasında faydalı olacak, kazançlı olacak yolun ortak liste olduğunu ifade ettim” dedi.

Ortak liste için tüm partilerin uzlaşması gerektiğini belirten Mustafa Destici, “Bu sadece benim söylememle olacak bir şey değil. Cumhur İttifakı içerisinde 3 parti daha var. Onların da aynı iradeyi ortaya koymaları gerekiyordu. Şu ana kadar bir mutabakat yok. Şu anda Cumhur İttifakımızdaki 4 siyasi parti, kendi milletvekili aday listeleri ile seçime girecek. Bugün bizde mülakatlar sona eriyor. Biz de BBP olarak listelerimizi hazırlıyoruz. Pazar günü de Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edeceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir