Ünlü VC Duyurdu: Bu Altcoin Yüklü Yatırım Alacak!

Polychain kazançlı kripto arbitrajından vazgeçiyor. Şimdi, Uniswap’te 6 milyon dolarlık ROOK token ticareti yapmaya hazırlanıyor. Aktivist yatırımcıların altcoin için başarılı bir şekilde lobi yapmasının ardından, token sahipleri için potansiyel olarak çok kazançlı bir ticaret fırsatı ortaya çıktı.

Polychain’ten ROOK hamlesi!

İki ay içinde değersizleşmeye mahkum milyonlarca dolarlık ROOK tokenlerini ne yapacaksınız? Eğer Polychain Capital iseniz iki seçeneğiniz var. İlki, onları açık piyasaya sürmek. İkincisi ise altcoin tokenini en akıllıca arbitraj ticareti yoluyla dağıtmak. Bunun size milyonlarca dolar daha kazandırma imkanı var. On-chain veriler üzerinden yapılan analize göre Polychain, 6 milyon dolarlık pozisyonunu merkezi olmayan finans (DeFi) borsaları aracılığıyla likide ederek ideal bir senaryoda 8,7 milyon dolar ödeyebilecek olan kumar oyunundan vazgeçmeye hazırlanıyor.

Kripto hedge fonu Çarşamba günü 100.000 ROOK token’ını yeni bir cüzdana taşıdı. Böylece, uzun süredir kullanılmayan yönetim token’ını yakında nakde çevireceği ihtimalini artırdı. Bu arada, ROOK kısa süre önce yönetim haklarından feragat etti. Bunun yerine holder’ların ROOK projesinin hazinesinden paylarını talep etmeleri için bir tür itfa kuponu haline geldi. Saatler önce bu tokenların Uniswap’te satışını onayladı.

On-chain hamleler, günümüzün merkezi olmayan finans piyasalarındaki en çılgın arbitraj oyunlarından birini yönlendiren hesaplamayı kökten değiştiriyor. Spekülatif yatırımcılar özünde değersiz olan meme tokenlarıyla milyon dolarlık sandalye kapmaca oynuyor. Böyle bir ortamda, bir başka aktör grubu da 12 Temmuz’da kaz yumurtasına dönüşecek olan itfa tokenlarıyla ROOK’un hazinesinin bir kısmını metodik olarak boşaltıyor. Bu aktivist yatırımcılardan bazıları, Polychain’in tokenlarını kullanmayı unutacağını umuyordu. Ayrıca, diğer holder’ların hak iddia etmesi için daha fazla pasta bırakmasını bekliyordu. Polychain’in bu hafta kış uykusundan çıkması üzerine bir gözlemci “Bunu görmekten nefret ediyorum” dedi.

Polychain bu altcoin projesine yatırım yapıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polychain, 2020 yazında KeeperDAO’ya “yedi rakamlı bir meblağ” yatırdı. Bunun bir sonucu olarak da ROOK çantasını aldı. Altcoin o zamandan bu yana adını ve ürününü değiştirdi. Ayrıca, DAO’yu yönetmekten vazgeçti. Bu nedenle, başarılı bir şekilde lobi yapan aktivist yatırımcılar projeyi kısırlaştırdı. Bu arada token, Mart sonundan bu yana %350’nin üzerinde artış gösterdi.

ROOK şu anda 59 dolardan işlem görüyor. Bu fiyatla, Polychain’in mevcut hazinesini yaklaşık 5,9 milyon dolar değerinde. Perşembe günü Polychain paraya çevirmek yerine satmaya hazırlandı. Bunu yaparken, en eski ve en zengin kripto hedge fonlarından biri olan

Polychain, görünüşe göre milyonlarca dolar daha fazla ödeme yapabilecek biraz riskli bir arbitraj ticaretine burun kıvırdı. ROOK tokenlarını, en fazla 8,7 milyon dolar getirebileceği “rage quit” akıllı sözleşmesi aracılığıyla kullanma fırsatından vazgeçti. Çünkü bu ROOK tokenleri, ROOK’un hazinesinden garantili bir dilim alma hakkı veriyor. Ayrıca, diğer ROOK holder’larının de aynı şeyi yapmayı unutması halinde daha da fazla getiri elde etme ihtimali var. Polychain’in açık piyasada ROOK’larını daha fazla fiyata satması mümkün. Ancak token’ın 87 dolara yükselmeye devam etmesi gerekiyor. Ve oraya ulaşmak için yalnızca iki ayı kaldı.

Son derece kârlı yatırım stratejisi!

Temmuz ortasına kadar, ROOK holder’larının eski yönetim tokenlerini, eşdeğer sayıda pROOK token ve ROOK başına 40,76 USD coin (USDC) veren bir akıllı sözleşme ile takas etme hakları var. Tarih geçtikten sonra, akıllı sözleşme talep edilmemiş USDC’yi tüm pROOK holder’ları arasında orantılı olarak paylaştıracak.

Spekülatörler ROOK’un fiyatına %50 prim koyuyor. Muhtemelen çok sayıda holder’ın herhangi bir nedenle tokenlarını kullanmayı unutacağını umuyor. Uzman tahminlerine göre, itfalar bugün durursa, her bir pROOK yaklaşık 94,32 dolar değerinde olacak. Bu holder’ların tokeni 40,76 dolardan topladığı düşünüldüğünde, bu büyük bir kar anlamına geliyor.

Bununla birlikte Polychain, ROOK tokenlerinin dördüncü en büyük sahibi konumunda. Balina büyüklüğündeki çantası, pROOK’un yükselişinde büyük bir delik açacak. Bu da mevcut öngörülen ödemesini neredeyse yarıya indirecek. Yine de, 40,76 doların üzerine 47,14 dolar ekstra nakit, ROOK’un itfa değerini mevcut piyasa oranının oldukça üzerine çıkaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir