Axoft Intelligent Solutions, Google VT Ortaklığı

Dijital hizmetler alanındaki kanal uzmanlığını Google Cloud’un VirusTotal ürünüyle yaptığı iş birliği ile pekiştiren Axoft Intelligent Solutions, yatırımlarını hem Türkiye’de hem de globalde genişletmeyi hedefliyor.

 

Google Cloud’un VirusTotal Enterprise çözümünü portföyüne ekleyen Axoft Intelligent Solutions, siber güvenlik pazarında oldukça popüler olan ürünün kurumsal versiyonunu müşterilerine ve iş ortaklarına ulaştırıyor. Axoft Intelligent Solutions, ayrıca bu kurumsal sürümün faydaları konusunda farkındalığı artırmayı ve pazarın büyümesini sağlamayı hedefliyor.

 

Google Cloud’un VirusTotal’ı

Google tarafından 2012 yılında satın alınan VirusTotal, Google Cloud tarafından sunulan en popüler hizmetlerden birisi olarak biliniyor. Dünyadaki en zengin ve en eyleme geçirilebilir kitle kaynaklı tehdit istihbarat paketi olan Google VT, siber güvenlikten sorumlu olan ekiplere ağlarını siber güvenlik tehditlerinden proaktif olarak koruyabilmeleri için son teknoloji bir yönetim ortamı sağlıyor.

Axoft Intelligent Solutions Türkiye Ülke Müdürü Bahar Pınarlı,  Axoft Intelligent Solutions Türkiye olarak daha gelişmiş sorgulama ve analiz yeteneklerine sahip VirusTotal Enterprise’ın distribütörlüğünü alıyoruz. Kurumsal versiyon, büyüklüğü ne olursa olsun her kullanıcının IP, URL, FILE ve HASH sorguları yapabilmesini sağlıyor ve SIEM, SOAR ve XDR gibi üçüncü parti güvenlik çözümleriyle API entegrasyonu sayesinde daha kapsamlı bir güvenlik analizi ve görünürlüğü sağlayabiliyor. Halihazırda XDR, SOAR, SIEM gibi çözümleri kullanan kurumların Google Cloud’un VirusTotal Enterprise’ını bu güvenlik çözümlerini destekleyecek şekilde konumlandırmasını daha uygun buluyoruz. Axoft Intelligent Solutions’ın müşteri portföyünde halihazırda Türkiye’nin önde gelen büyük kurumları var ve biz de DNS ve Tehdit İstihbaratına odaklandığımız için bu alanda geniş bir deneyim ve bilgi birikimine sahibiz.”

Axoft Intelligent Solutions ayrıca Google Cloud VirusTotal Enterprise sürümünün Türkiye pazarında büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir