Cem Karaca’yı canlandıran İsmail Hacıoğlu: “300 saat çalıştım”

Yüksel Aksu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminde Cem Karaca’yı canlandıran İsmail Hacıoğlu, filme nasıl dahil olduğunu ve nasıl hazırlandığını anlattı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, İsmail Hacıoğlu, filmin çekileceğini duyunca menajeri Abdullah Bulut’a “”Cem Karaca çekiliyormuş, bir şey yapmamız lazım” dediğini açıkladı. Hacıoğlu, “Baktılar ettiler ama başka isimlerle görüşülüyordu. Başka yönetmenle, başka yapımcılarla… Sonra bir şekilde iş geldi. Allah’tan istedim. Sonra Cem Öget’le tanıştık, bir daha da zor ayrılırız gibi duruyor. Hiçbir şey olmasa bile bu işten hayatıma çok değerli insanlar kaldı. Cem Öget, Yüksel Aksu, Yasemin Yalçın…” dedi.

‘MAKYAJIM 2,5-3 SAAT SÜRDÜ’

Hacıoğlu, Cem Karaca’nın rock şarkılarını özellikle kendisinin okumak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Yüksel (Aksu) abi ile oturduğumda ‘Şarkıları ben okuyacağım değil mi abi?’ dedim. ‘Nasıl yani sen mi okuyacaksın?’ dedi. ‘En azından deneyelim’ dedim. Önce bir bakın bakalım tadındaydı. Sonra Cem Öget’le tanıştım. Bana Cem Karaca şarkıları okuttu. Çalışınca oluyor galiba. Bu arada bu bize göre. Seyirci kararını verecek en sonunda. Tabii ki onlar konuşacak. En son olmuş ya da olmamış diyecek. Bizim şan dersi ve stüdyo süresiyle 300 saati geçmişiz. Film için dişler yapıldı, saçlar, sakallar yapıldı. 2,5-3 saat her gün makyajım sürdü. En çok o zorladı beni, son dönemlerde kilo vermiştim. Güzel denk geldi. 62 kiloda yakaladık birbirimizi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir