Ekrem İmamoğlu: 1 yıl sonra kendisini yalnız hisseden vatandaşlarımız var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay Kırıkhan’da depremden hasar gören ve İBB iştiraki KİPTAŞ tarafından yeniden inşası üstlenilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenine katıldı.

Açıklamalardan başlıklar şöyle:

Lütfü Savaş: 5 Şubat gecesi yatarken hepimiz çok mutlu yatmıştık. Kasımpaşa’yı uzatmalarda 1-0 yenmiştik ve o gece sabaha karşı büyük bir kabusla uyandık. Bizim sadece futbol takımımızdan 7 kişiyi kaybetmiştik. Sadece takımımız değil 24 bine yakın insanımız sadece Hatay’da ya o sabah ya da gecikmeler nedeniyle ilerleyen günlerde hayatını kaybetti. İlk 3 gün gerçekten yalnızdık. 3. günden sonra gelenler oldu ama buraya en çok sahip çıkan İBB ve İBB çalışanları oldu. Hatay’ın her noktasında bize destek oldular. İstanbul’un hakkını ödemek çok zor İBB ekipleri zaman zaman bizden daha fazla çalıştılar.

Ekrem İmamoğlu: 6 Şubat unutulmaması gereken bir gün. Deprem bölgesinden bir vatandaşımız dahi kendisini unutulmuş hissederse hepimiz utanmalıyız. 1 yıl sonra depremin olduğu saniyede hala insanlarımızın acıyı derinden yaşadığını görüyoruz. O derin acıyı paylaşmaya gayret ediyoruz. Gerçekten unutulduklarını ve devleti yanında görmediklerini hissedenler var. Buna kulak tıkamak, başka yorum yapmak hiçbir kamu yöneticisine, kimseye yakışmaz. Biz sorgulaması gereken o koltuklarda oturanlarız. 6 Şubat’tan en fazla ders çıkarması gerek biz bu ülkenin siyasetçileri, yöneticileriyiz. Siyaset depremlerde kimse ölmesin diye yapmak zorunda olduğumuz bir görevdir. 6 Şubat sabahı AFAD tarafından Hatay ile görevlendirildiğimizden bu yana 16 milyon İstanbullumuz adına sorumluluğumuzu yerine getirmek adına çalışmaya devam ediyoruz. Asla bir şahıs ve parti adına yapmadık ve böyle tanımlamayız.

90 bin İBB çalışanının dostluğunu iletmek için buraya geldik. Kırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yapıyoruz. Gençlerimiz burada geleceğe hazırlanacaklar. Okulu en kısa sürede bitireceğiz.

Gazi Anadolu Lisesi’nin de inşasını üstlendiğimiz ve yapımını bitirmek üzere olduğumuzu söylemek isterim.

Hep ayakta kalmış insanların coğrafyasıdır Hatay. Acıyı bal eylemeyi, yaşamı yeniden kurmayı, her koşulda insanlığına sahip çıkmayı bilir bu bölgenin güzel insanları. Hatay’ı var etmeye, büyütmeye, tüm eksiklerini gidermeye konumumuz makamımız ne olursa olsun elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur. Yeter ki hep birlikte düşünelim. Afet anlarında bir olalım. Kişisel çıkar haline getirmeyelim.

Özgür Özel: 6 Şubat Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde yaşanmış en büyük acılardan biri.

Ayrıntılar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir