Erdoğan’ın Mehmet Şimşek’i faiz konusunda uyardığı iddia edildi, Cumhurbaşkanlığı’ndan yalanlama geldi

Ekonomi gazetecisi Barış Soydan‘ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e faiz artırımı konusunda uyarı yaptığı iddiası üzerine  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ekonomide somut bir değişme olmadığı için Mehmet Şimşek’i uyardığı” yönündeki iddianın doğru olmadığını bildirdi.

TIKLAYIN | “Erdoğan, faiz konusunda Mehmet Şimşek’i uyardı” iddiası

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkındaki iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

“Kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan, spekülatif haberlere itibar etmeyin”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek’e bir uyarı iletti” iddiasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ilgili tüm kurumlar, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan, spekülatif haberlere itibar etmeyiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir