‘İnci Taneleri’nin sazcısı Sincanlı Erkal hakkında iddia: ‘Kürtaja zorladı’

Kanal D’de yayınlanacak Yılmaz Erdoğan’ın ‘İnci Taneleri’ dizisinin müziklerini yapan Erkal Sonel’in, pavyonda çalışmak zorunda kalan iki kadını iki gün boyunca bir depoda alıkoyduğu, birini kendisinden olan bebeği doğurmaması için kürtaja zorladığı ve psikolojik baskı yaptığı öne sürüldü.

Bianet’ten Evrim Kepenek’in haberine göre, “Gemileri Yakarım” dizi şarkısıyla ünlenen ve ‘Sincanlı Erkal’ olarak bilinen Sonel, Demet Akalın ve Jess Molho’nun sunduğu “Demet ve Jess’le Gel Konuşalım” adlı programa çıktı ve “İki oğlum var. Onları çok seviyorum” cümlesini kullandı. 2016’da ilişki yaşadığı, pavyonda çalışan Merve’den olan 6,5 yaşındaki üçüncü çocuğu ise programı izledi ve babasının kendisini sevmediğini düşünerek annesine söyledi. Çocuğun annesi de avukatı Ayşe Yıldırım aracılığıyla, karşı tarafla görüştü, ayrıca nafakanın güncellemesi talebiyle mahkemeye başvurdu.

Sonel’in kendi malvarlıklarını eşinin üzerine yaptırdığı ve kendisini sadece “asgari ücret” alan biri olarak gösterdiği öne sürüldü. Merve, “Kendi sesimden daha çok çocuğumun yaşadığı haksızlık duyulsun ve giderilsin istiyorum. Çocuğum çok üzüldü. Çıksın ekranlarda bizim ortak çocuğumuzdan da söz etsin. Çocuğumuz bunu duysun. Ondan benden özür dilesin. Bu yüzden konuşuyorum, konuşacağım artık” ifadelerini kullandı.

Pavyonda çalışan Merve, Erkal Sonel ile 2016’da Ankara’da tanıştığını ve Sonel’in evli olduğunu kendisinden gizlediğini iddia etti. Bu sürede hamile kalan kadın, Sonel ile daha az görüşmeye başladığını ve Sonel’in eşi ve çocuğunun kendisini arayarak küfrettiğini öne sürdü. Erkal’ın kendisini kürtaja zorladığını iddia eden Merve, götürüldüğü doktorun çocuğunu almadığını anlattı.

‘ÇOCUĞUMDAN ÖZÜR DİLESİN’

Doktorun yanından ayrılmalarının ardından yanındaki kız arkadaşıyla birlikte bir otele götürüldüğünü ve tehdit edildiğini anlatan Merve, daha sonra otelden çıkartılarak bir depoda alıkonulduğunu iddia etti. Bir dizi tehdit ve ikna sürecinin ardından hamileliği boyunca Alanya’ya yerleştiğini söyleyen Merve, “Alanya’da yürüyüşe çıkmıştım. Bir araba önünde birden fren yaptı durdu. Karnımı tutarak durdum, bunlar ailece tatile gelmişler ve bana çarpmak üzereydi araç. Bunun tesadüf olduğunu söylediler. Ben yedi buçuk aylık hamileydim ve yiyecek ekmek parası bulamıyordum. Çok zordu. Bebeğim doğdu. On dört günlüktü. Açtı. Uzun süre iş bulamadım” ifadelerini kullandı.

İş bulduktan sonra babalık davası açtığını anlatan Merve, “Önce kabul etmediler. DNA raporları ile kanıtlandı ve çocuğumun babası olarak nüfus cüzdanına kaydedildi. Ayda bin TL nafaka bağlandı. Yıllar öncenin parası. Sonrasında çocuğu belki üç kere görmüştür” dedi.

Çocuğunun babasının videolarını izlediğini ve psikolojik destek aldığını söyleyen Merve, “Benim çocuğumun nafakası dışında öyle büyük maddi bir beklentim yok. Çocuğumla zaten her türlü maddi zorluğu gördük yaşadık. Ben istiyorum ki çocuğumdan özür dilesin. Benim çocuğumun onuru kırıldı” diye konuştu.

SONEL’İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA: İKİ ÇOCUĞUM VAR DEMEK ZARURETİ HİSSETMİŞ

Erkan Sonel’in avukatı Gülden Erdoğan Öymen ise iddialar üzerine şu yazılı açıklamayı yaptı:

“Müvekkilim Erkal Sonel ile yapmış olduğum görüşme sonrasında, kendisinin bilgisi ve onayı doğrultusunda konu hakkındaki açıklamamız şu şekildedir: Erkal Bey evlilik birliği devam ederken doğmuş olan olan üçüncü çocuğunu kabul etmiş ve mahkeme kararıyla da nüfusuna kaydettirmiştir. Şimdiye kadar çocuğunun masraflarını karşılamış olup, bundan sonra da karşılamaya devam edecektir.”

Çocuğunun masraflarını karşıladığı gibi çocukla ilişkisini devam ettirmiş, hem telefonla görüşmüş, hem bireysel olarak görüşmüş, hem WhatsApp üzerinden karşılıklı ses kaydı ve video birbirlerine göndermişler ve ilişkilerini düzenli bir şekilde sürdürmüşlerdir. Müvekkilim nafaka yükümlülüğünün dışında yine çocuğuna her türlü, elinden geldiğince maddi imkanı ve desteği şimdiye kadar sağlamış olup, bundan sonra da yine sağlamaya devam edecektir.

Ancak bu durumu yakın çevresi dışında kimse bilmediğinden; TV8’de canlı yayına çıktığı zaman kendisine anlık yöneltilen soruda iki çocuğum var demek zarureti hissetmiştir. Müvekkilim Erkal Sonel, 3 çocuğunu da birbirinden ayırmadan sevmekte, her türlü ihtiyaçlarını gidermekte ve hiçbir koşulda çocuklarından vazgeçmeyip inkar etmemektedir. Çocuğunun ihtiyaçları için gerekli olan her türlü maddi sorumluluğu üstlenmeyi kabul eden müvekkilim yalnızca kadının haksız ve çıkar amaçlı taleplerini kabul etmemiştir.

Bundan sonra da bu haksız talepleri hiçbir koşulda kabul etmeyecektir. Henüz birkaç gün önce üçüncü çocuğun annesi müvekkilim aleyhine Ankara Aile Mahkemesi’nde nafakanın artışı için dava açmış, fahiş miktarda nafaka talep etmiş ve yargılama süreci de şu an devam etmektedir. Bu dava açılmadan hemen evvel müvekkilin ailesine ve kendisine de sosyal medya üzerinden ulaşmış ve rahatsızlık verici sözler de sarfetmiştir. Ayrıca üçüncü çocuğun annesi, müvekkilin evliliğinden doğmuş olan diğer iki çocuğunun hayatını da ısrarlı bir şekilde takip etmektedir ve bu konuda da yasal işlem yapılacaktır. Müvekkilim üç çocuğu ile de gurur duyduğunu ve onları çok sevdiğini önemle ifade etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir