Taksici cinayetinde yeni gelişme!

Taksici Ali Demirel’in hayatını kaybettiği olayın duruşmasına bugün devam edildi. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu yargılanan R.D., tutuksuz sanıklar baba M.D., amca M.D., müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

Müştekilerden Ali Demirel’in ağabeyi İ.D. duruşmada verdiği ifadede adalet istediğini söyleyerek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Anne N.D. ise; “Benim çocuğum öldürüldü. Kardeşim şehitti, ölen oğluma kardeşimin adını verdim. Benim oğlum çok yardımseverdi, eğer isteseydi cebindeki parayı bile verirdi. Sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

“KAFAMA KÜREKLE VURDU”

Tutuklu sanık R.D. ise ifadesinde önceki ifadelerini tekrar ettiğini söyleyerek; “Oraya konuşmaya gittim. Kafama kürekle vurdu. Olay o sıra gerçekleşti, niyetim öldürmek değildi” şeklinde ifadede bulundu.

Mahkeme heyeti; tutuksuz yargılanan baba M.D.’nin ‘kasten adam öldürmeye yardım etme’ suçundan tutuklu yargılanmasına ve R.D.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir